ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10895144
*
nr 1089 5144
Spegel
Teak, 121x37
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 18:02:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 23:49:50
1
200 kr
6/2 14:42:46
2
150 kr
6/2 14:42:46
1
200 kr (Budbetjänt)
10/2 17:49:23
3
700 kr
13/2 12:04:25
4
500 kr
13/2 12:04:25
3
600 kr (Budbetjänt)
13/2 16:03:47
5
800 kr
13/2 16:35:07
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1089 5144
Spegel
Teak, 121x37
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 23:49:50 | 1 | 200 kr |
6/2 14:42:46 | 2 | 150 kr |
6/2 14:42:46 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/2 17:49:23 | 3 | 700 kr |
13/2 12:04:25 | 4 | 500 kr |
13/2 12:04:25 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
13/2 16:03:47 | 5 | 800 kr |
13/2 16:35:07 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02